Π.Γ.Σ.: Τακτική και μελέτη… ενόψει Πανσερραϊκού

Π.Γ.Σ.: Τακτική και μελέτη… ενόψει Πανσερραϊκού

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Γρηγόρης Παλούμπης —————————————————————— Σχετικά More »

Γ’ Κατηγορία (4ος Ομιλος): Η ταυτότητα της 8ης αγωνιστικής

Γ’ Κατηγορία (4ος Ομιλος): Η ταυτότητα της 8ης αγωνιστικής

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Ε.Π.Σ.Α. Παιδικό: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 3ο Ομιλο

Ε.Π.Σ.Α. Παιδικό: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 3ο Ομιλο

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Ξεκίνησε η Φάση των «16»

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Ξεκίνησε η Φάση των «16»

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Π.Γ.Σ.: Πάει για Κυριακή το ματς στις Σέρρες…

Π.Γ.Σ.: Πάει για Κυριακή το ματς στις Σέρρες…

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Γρηγόρης Παλούμπης —————————————————————— Σχετικά More »

Ε.Π.Σ.Α.: Συμφωνία για φωτοβολταϊκά στο γήπεδο Προσφυγικών!

Ε.Π.Σ.Α.: Συμφωνία για φωτοβολταϊκά στο γήπεδο Προσφυγικών!

—————————————————————— Δελτίο Τύπου Ε.Π.Σ. Αχαΐας —————————————————————— Σχετικά More »

Π.Γ.Σ.: Λύθηκε η συνεργασία με τον Πατινιώτη

Π.Γ.Σ.: Λύθηκε η συνεργασία με τον Πατινιώτη

—————————————————————— Ανακοίνωση Παναιγιαλείου —————————————————————— Σχετικά More »

Α.Ο. Διακοπτού: Ανακοίνωση αγανάκτησης για την διαιτησία…

Α.Ο. Διακοπτού: Ανακοίνωση αγανάκτησης για την διαιτησία…

—————————————————————— Ανακοίνωση Α.Ο. Διακοπτού —————————————————————— Σχετικά More »

Β’ Κατηγορία: Αετός Ρίου-Δόξα Ελαιώνα 1-1

Β’ Κατηγορία: Αετός Ρίου-Δόξα Ελαιώνα 1-1

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Β’ Κατηγορία: Μέγας Δικέφαλος-Αχιλλέας Καμαρών 3-3

Β’ Κατηγορία: Μέγας Δικέφαλος-Αχιλλέας Καμαρών 3-3

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

 

Α’ Κατηγορία: Το pre-game της 20ης αγωνιστικής

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Στην τελική ευθεία μπαίνει από σήμερα το Πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, καθώς ολοκληρώνονται τα 2/3 του με την πραγματοποίηση της 20ης αγωνιστικής, με νέα ώρα έναρξης των παιχνιδιών στις 3.30 μ.μ.
Οσο αναφορά τις ομάδες Αιγιάλειας, ξεχωρίζει η «μάχη» ανάμεσα στην Ακράτα και την Θύελλα Αιγίου, στην προσπάθεια των δύο ομάδων για παραμονή, ενώ την ίδια στιγμή ο Απόλλωνας Αιγίου θα αναζητήσει το θετικό αποτέλεσμα στον Ριόλο απέναντι στον τοπικό Πανμοβριακό.
Στο υπόλοιπο «μενού» της σημερινής ατζέντας, η πρωτοπόρος Αχαϊκή θα υποδεχθεί τον Ψαθόπυργο με στόχο να επιστρέψει στις νίκες, ο Ατρόμητος Πατρών που καραδοκεί στην 2η θέση θα φιλοξενήσει την Αναγέννηση Πατρών θέλοντας να διευρύνει το εντυπωσιακό του σερί, ενώ ο τρίτος της διεκδίκησης της πρωτιάς Διαγόρας Βραχνεΐκων θα αντιμετωπίσει στον Ανω Αλισσό τον τοπικό Λέοντα. Από εκεί και πέρα, ο Κεραυνός Αγ. Βασιλείου θα παίξει στο γήπεδό του με την Θύελλα Πατρών σε ένα ντέρμπι γοήτρου, ο Εθνικός Σαγεΐκων θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Αρη Πατρών και τέλος η Δόξα Παραλίας θα υποδεχθεί τον Πήγασο Μπεγουλακίου…

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής:

ΑΚΡΑΤΑ-ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Ακράτας
♦ Διαιτητής: Ν. Μακρυπόδης
♦ Βοηθοί: Α. Γκοτσόπουλος, Π. Νικολακόπουλος
♦ Θέση: 16η / 14η
♦ Α’ Γύρος: Θύελλα Αιγίου-Ακράτα 2-1

ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ ΡΙΟΛΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΙΓΙΟΥ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Ριόλου
♦ Διαιτητής: Λ. Τζαγκαράκης
♦ Βοηθοί: Δ. Γκαβέρας, Α. Καραβασίλης
♦ Θέση: 6η / 9η
♦ Α’ Γύρος: Απόλλων Αιγίου-Πανμοβριακός Ριόλου 0-0

ΑΧΑΪΚΗ-ΨΑΘΟΠΥΡΓΟΣ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Κ. Αχαΐας
♦ Διαιτητής: Χρ. Αναγνωστόπουλος
♦ Βοηθοί: Σπ. Οικονόμου, Π. Θεοφανόπουλος
♦ Θέση: 1η / 15η
♦ Α’ Γύρος: Ψαθόπυργος-Αχαϊκή 1-3

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΤΡΩΝ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Ζαρουχλεΐκων
♦ Διαιτητής: Κ. Ανδριανός
♦ Βοηθοί: Θ. Σπανός, Λ. Τσούτσης
♦ Θέση: 2η / 11η
♦ Α’ Γύρος: Αναγέννηση Πατρών-Ατρόμητος Πατρών 2-1

ΛΕΩΝ ΑΛΙΣΣΟΥ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Ανω Αλισσού
♦ Διαιτητής: Π. Τσιρογιάννης
♦ Βοηθοί: Γρ. Γκαβέρας, Στ. Ντέλης
♦ Θέση: 7η / 3η
♦ Α’ Γύρος: Διαγόρας Βραχνεΐκων-Λέων Αλισσού 3-1

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ-ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: «Θόδωρος Χρυσανθόπουλος»
♦ Διαιτητής: Ν. Χρονάς
♦ Βοηθοί: Α. Μεϊντανάς, Μ. Ανδριανός
♦ Θέση: 4η / 8η
♦ Α’ Γύρος: Θύελλα Πατρών-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 0-1

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ-ΑΡΗΣ ΠΑΤΡΩΝ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Σαγεΐκων
♦ Διαιτητής: Ι. Ρηγόπουλος
♦ Βοηθοί: Κ. Σιδέρης, Γ. Νούλας
♦ Θέση: 10η / 5η
♦ Α’ Γύρος: Αρης Πατρών-Εθνικός Σαγεΐκων 4-1

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Παραλίας
♦ Διαιτητής: Γ. Παπαδόπουλος
♦ Βοηθοί: Π. Γεωργακόπουλος, Σ. Κούσης
♦ Θέση: 13η / 12η
♦ Α’ Γύρος: Πήγασος Μπεγουλακίου-Δόξα Παραλίας 4-0

error: Content is protected !!