Α’ Κατηγορία: Το pre-game της 20ης αγωνιστικής

By
Updated: Φεβρουάριος 13, 2016

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Στην τελική ευθεία μπαίνει από σήμερα το Πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, καθώς ολοκληρώνονται τα 2/3 του με την πραγματοποίηση της 20ης αγωνιστικής, με νέα ώρα έναρξης των παιχνιδιών στις 3.30 μ.μ.
Οσο αναφορά τις ομάδες Αιγιάλειας, ξεχωρίζει η «μάχη» ανάμεσα στην Ακράτα και την Θύελλα Αιγίου, στην προσπάθεια των δύο ομάδων για παραμονή, ενώ την ίδια στιγμή ο Απόλλωνας Αιγίου θα αναζητήσει το θετικό αποτέλεσμα στον Ριόλο απέναντι στον τοπικό Πανμοβριακό.
Στο υπόλοιπο «μενού» της σημερινής ατζέντας, η πρωτοπόρος Αχαϊκή θα υποδεχθεί τον Ψαθόπυργο με στόχο να επιστρέψει στις νίκες, ο Ατρόμητος Πατρών που καραδοκεί στην 2η θέση θα φιλοξενήσει την Αναγέννηση Πατρών θέλοντας να διευρύνει το εντυπωσιακό του σερί, ενώ ο τρίτος της διεκδίκησης της πρωτιάς Διαγόρας Βραχνεΐκων θα αντιμετωπίσει στον Ανω Αλισσό τον τοπικό Λέοντα. Από εκεί και πέρα, ο Κεραυνός Αγ. Βασιλείου θα παίξει στο γήπεδό του με την Θύελλα Πατρών σε ένα ντέρμπι γοήτρου, ο Εθνικός Σαγεΐκων θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Αρη Πατρών και τέλος η Δόξα Παραλίας θα υποδεχθεί τον Πήγασο Μπεγουλακίου…

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής:

ΑΚΡΑΤΑ-ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Ακράτας
♦ Διαιτητής: Ν. Μακρυπόδης
♦ Βοηθοί: Α. Γκοτσόπουλος, Π. Νικολακόπουλος
♦ Θέση: 16η / 14η
♦ Α’ Γύρος: Θύελλα Αιγίου-Ακράτα 2-1

ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ ΡΙΟΛΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΙΓΙΟΥ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Ριόλου
♦ Διαιτητής: Λ. Τζαγκαράκης
♦ Βοηθοί: Δ. Γκαβέρας, Α. Καραβασίλης
♦ Θέση: 6η / 9η
♦ Α’ Γύρος: Απόλλων Αιγίου-Πανμοβριακός Ριόλου 0-0

ΑΧΑΪΚΗ-ΨΑΘΟΠΥΡΓΟΣ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Κ. Αχαΐας
♦ Διαιτητής: Χρ. Αναγνωστόπουλος
♦ Βοηθοί: Σπ. Οικονόμου, Π. Θεοφανόπουλος
♦ Θέση: 1η / 15η
♦ Α’ Γύρος: Ψαθόπυργος-Αχαϊκή 1-3

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΤΡΩΝ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Ζαρουχλεΐκων
♦ Διαιτητής: Κ. Ανδριανός
♦ Βοηθοί: Θ. Σπανός, Λ. Τσούτσης
♦ Θέση: 2η / 11η
♦ Α’ Γύρος: Αναγέννηση Πατρών-Ατρόμητος Πατρών 2-1

ΛΕΩΝ ΑΛΙΣΣΟΥ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Ανω Αλισσού
♦ Διαιτητής: Π. Τσιρογιάννης
♦ Βοηθοί: Γρ. Γκαβέρας, Στ. Ντέλης
♦ Θέση: 7η / 3η
♦ Α’ Γύρος: Διαγόρας Βραχνεΐκων-Λέων Αλισσού 3-1

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ-ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: «Θόδωρος Χρυσανθόπουλος»
♦ Διαιτητής: Ν. Χρονάς
♦ Βοηθοί: Α. Μεϊντανάς, Μ. Ανδριανός
♦ Θέση: 4η / 8η
♦ Α’ Γύρος: Θύελλα Πατρών-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 0-1

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ-ΑΡΗΣ ΠΑΤΡΩΝ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Σαγεΐκων
♦ Διαιτητής: Ι. Ρηγόπουλος
♦ Βοηθοί: Κ. Σιδέρης, Γ. Νούλας
♦ Θέση: 10η / 5η
♦ Α’ Γύρος: Αρης Πατρών-Εθνικός Σαγεΐκων 4-1

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Παραλίας
♦ Διαιτητής: Γ. Παπαδόπουλος
♦ Βοηθοί: Π. Γεωργακόπουλος, Σ. Κούσης
♦ Θέση: 13η / 12η
♦ Α’ Γύρος: Πήγασος Μπεγουλακίου-Δόξα Παραλίας 4-0

error: Content is protected !!

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο