Α2 Χάντμπολ Ανδρών: Σεριφάτο-Καματερό 29-15

Updated: Ιανουάριος 17, 2016

——————————————————————
Ρεπορτάζ: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
Στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα και πάντα σε τροχιά πλέι-οφ διατηρήθηκε η ανδρική ομάδα χάντμπολ του Σεριφάτο, καθώς επιβλήθηκε με σκορ 29-15 του μέχρι πρότινος ισόβαθμό του Καματερό στο κλειστό του Αιγίου για την 12η αγωνιστική της Α2 Εθνικής.
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μόνο στο α’ ημίχρονο, όπου το σκορ ήταν 9-7, ενώ στην επανάληψη οι αθλητές του Βασίλη Αναστασέλου παρουσίασαν βελτιωμένη αγωνιστική εικόνα και με επιμέρους σκορ 20-8 και πολύ καλή άμυνα έφθασαν στην 8η φετινή τους νίκη (και 5η εντός έδρας) με σκορ 29-15.
Σημειώνεται, ότι με την φανέλα του Σεριφάτο αγωνίστηκαν τα τέσσερα νέα μεταγραφικά αποκτήματα (Κώστας Βασιλειάδης, Γιώργος Ξηρός, Θανάσης Χατζηκωνσταντίνου και Νίκος Δεμίρης), ενώ πρώτος σκόρερ στον αγώνα ήταν ο Βλάντιμιρ Στόσιτς με 9 τέρματα.