Α1 ΕΣΚΑ-Η: Αχαγιά ’82-Ηφαιστος/Αχιλλέας 76-60

Updated: Ιανουάριος 14, 2016

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
Την ήττα με σκορ 76-60 γνώρισε στο ντέρμπι με την Αχαγιά ‘82 ο Ηφαιστος/Αχιλλέας, ολοκληρώνοντας έτσι τον α’ γύρο στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η στην 5η θέση, έχοντας 9 νίκες και 4 ήττες.
Οι «πράσινοι» αν και ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι, προηγήθηκαν στο α’ δεκάλεπτο, στη συνέχεια κόλλησαν στην επίθεση και σε συνδυασμό με τα λάθη στα οποία υπέπεσαν, βρέθηκαν να κυνηγούν διαρκώς το σκορ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ηφαιστος ρίσκαρε με κάποια σουτ να πλησιάσει, χωρίς όμως αποτέλεσμα.
Τα δεκάλεπτα: 12-17, 37-28 ημ., 54-46, 76-60 τελικό.
Ηφαιστος/Αχιλλέας: (Ανδρ. Μπερδέσης), Μανωλόπουλος 5 (1), Πλατυκώστας 8 (2), Παναγόπουλος 16 (4), Αδαμόπουλος 7, Τσινούκας 7, Καραγιάννης 14, Αναγνωστόπουλος 3.