Γ’ Κατηγορία: Κεραυνός Σελιανιτίκων-Α.Ε. Αιγίου/Παναιγιάλειος 1-2

Updated: Δεκέμβριος 20, 2015

——————————————————————
Την 2η νίκη της στο φετινό Πρωτάθλημα πανηγύρισε η Α.Ε. Αιγίου/Παναιγιάλειος, αφού επικράτησε εκτός έδρας του Κεραυνού Σελιανιτίκων με σκορ 2-1 και ανέβηκε έτσι ένα επιπλέον σκαλοπάτι στον βαθμολογικό πίνακα.
Στο γήπεδο του Δημητρόπουλου έλειψαν οι πολύ μεγάλες φάσεις, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, παρά τις προσπάθειες και των δύο αντιπάλων και έτσι αυτό το στείρο 0-0 στο διάστημα αυτό δείχνει ανάγλυφα την εικόνα των δύο ομάδων. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρον τα αμυντικά λάθη των αντιπάλων τους, ιδίως στην επίτευξη του πρώτου τέρματος που ήρθε στο 63’ με τον Παναγιώτη Χούσο (3ο φετινό). Και στο 76’ ουσιαστικά «σφράγισαν» τη νίκη τους με τον Γιάννη Κουτρόπουλο (1ο φετινό), αφού στο 79’ που διαμόρφωσε το τελικό σκορ ο Δημήτρης Δημόπουλος ήταν πολύ αργά πλέον για τους γηπεδούχους να φέρουν έστω το παιχνίδι στα ίσα…