Θύελλα Πατρών-Παναιγιάλειος 1-2 (Τελικό – Live ενημέρωση)

0
1034

Το «Aigialeiaspor» βρίσκεται στο γήπεδο «Φώτης Αραβαντινός» για να σας ενημερώνει live την εξέλιξη του φιλικού παιχνιδιού Θύελλα Πατρών-Παναιγιάλειος, που διεξάγεται στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων ενόψει του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας…

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ
Θύελλα Πατρών: Σιδέρης (46′ Διαμαντόπουλος), Παναγόπουλος (88′ Παπανικολάου), Ν. Κωνσταντινίδης, Τσιγκρήλας (83′ Δρίβηλας), Κατριβέσης (66′ Δημητρίου), Αγουρίδης, Αγγελής (88′ Πολυχρονόπουλος), Πανίτσας, Ντίνος, Αποστολόπουλος (73′ Κουτσαντώνης), Κ. Κωνσταντινίδης (60′ Σκόνδρας).
Παναιγιάλειος: Αθανασόπουλος, Οικονόμου (46′ Σκούτας), Καφεντζής (86′ Μαραυγάκης), Σπανογιάννης, Παπαδόπουλος (48′ λ.τ. Παπασπηλιόπουλος), Μαυρόπουλος (71′ Ορτέντζιος), Μπούνας (90′ Σταθακόπουλος), Κουραχάνης (78′ Πλατυκώστας), Λιάτος (88′ Μαραγκός), Γκάτσης (83′ Μπίτρας), Χριστόπουλος (76′ Βαλλιάνος).

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
9′: Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι για τον Παναιγιάλειο, όταν σε σουτ του Κουραχάνη από τον άξονα η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.
17′: Καλή στιγμή για την Θύελλα Πατρών, όταν σε σέντρα του Ν. Κωνσταντινίδη η κεφαλιά που έπιασε ο Ντίνος έφυγε άουτ με τον Αθανασόπουλο να ελέγχει την φάση.
31′: Σε αντεπίθεση της Θύελλας Πατρών από τα δεξιά, ο Αγγελής έβγαλε συρτή σέντρα και ο Κώστας Κωνσταντινίδης με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ (1-0).
38′: Κοντά στην ισοφάριση έφθασε ο Παναιγιάλειος, όταν σε κόρνερ του Χριστόπουλου από δεξιά ο Γκάτσης πήρε την κεφαλιά, όμως ο τερματοφύλακας της Θύελλας Σιδέρης με δύσκολη επέμβαση στην γωνία του έδιωξε εκ νέου σε κόρνερ.
45′: Από ωραία συνεργασία του Παναιγιαλείου ο Γκάτσης τροφοδότησε με λόμπα-πάσα τον Μπούνα, ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά όμως το γκολ ακυρώθηκε από τον πρώτο βοηθό με υπόδειξη οφσάιντ.
51′: Νέα καλή φάση για τον Παναιγιάλειο και πάλι από κόρνερ, αυτή τη φορά του Μπούνα, με την κεφαλιά του Μαυρόπουλου να αποκρούεται από τον γκολκίπερ Διαμαντόπουλο.
61′: Χαμένο τετ α τετ από τον Χριστόπουλο, που πήρε την κάθετη πάσα από τον Γκάτση, το πλασέ του οποίου μπλόκαρε ο Διαμαντόπουλος κρατώντας το μηδέν για τη Θύελλα.
67′: Ο Παναιγιάλειος βρήκε το γκολ της ισοφάρισης (1-1) που έψαχνε, με εξαιρετικό σουτ του Βασίλη Χριστόπουλου έξω από την περιοχή, που αυτή τη φορά δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα.
85′: Καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο ο Παναιγιάλειος, το πιστοποίησε και στο σκορ πλέον, όταν σε φάουλ του Μπούνα από αριστερά ο Παύλος Λιάτος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για την ανατροπή (1-2).
90′: Σε σέντρα του Ν. Κωνσταντινίδη, ο Ντίνος πήρε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή και ο Αθανασόπουλος με απόκρουση σε κόρνερ έσωσε τον κίνδυνο για τον Παναιγιάλειο.
91′: Τελευταία ευκαιρία για την Θύελλα που όμως δεν καρποφόρησε, καθώς το σουτ που επιχείρησε ο Παπανικολάου έξω από την περιοχή πέρασε δίπλα από την Αιγιώτικη εστία.
94′: Μετά από ωραία συνδυασμένη προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του Παναιγιαλείου, ο Σκούτας βγήκε απέναντι στον τερματοφύλακα Διαμαντόπουλο και ο τελευταίος με μία ακόμη επέμβαση κράτησε το σκορ στα ίδια επίπεδα.

Επιμέλεια: Γρηγόρης Παλούμπης